home Inne Czy osuszacze powietrza są oszczędne?

Czy osuszacze powietrza są oszczędne?

Wilgoć w pomieszczeniach, również mieszkalnych to nie lada problem. Wilgotne ściany to raj dla grzybów i pleśni. Do tego dochodzi brzydki zapach czy większe koszty ogrzewania. Istnieją jednak urządzenia, dzięki którym można poradzić sobie z problemem w całym pomieszczeniu. Mowa o osuszaczach powietrza.

Jakie są rodzaje osuszaczy?

Ze względu na sposób działania wyróżnia się osuszacze kondensacyjne i adsorpcyjne. Te pierwsze wykorzystują zjawisko efektu rosy, czyli skraplania się wody na zimnych powierzchniach. Wyszczególnione na http://www.ponako.pl/osuszacze-pomieszczen/ drugie zaś zjawisko adsorpcji, czyli skraplania się wody na powierzchni adsorbentu. Poza tym osuszacze powietrza dzielą się także ze względu na zastosowanie, na:
– domowe – do stosowania w domach, o niewielkiej wydajności, wystarczającej do osuszania mieszkań;
– profesjonalne – urządzenia o większej wydajności, stosowane w halach, warsztatach, pralniach, itp.;
– budowlane – ze specjalną, wytrzymałą na uderzenia i nie tylko, obudową;
– przemysłowe – do użytku w przemyśle, np. do osuszania produktów na liniach produkcyjnych;
– basenowe – służące do pochłaniania parującej z basenów wody;
– osuszacze powietrza sprężonego – usuwają wilgoć z układu, dzięki czemu różne urządzenia i maszyny zasilane sprężonym powietrzem mogą prawidłowo pracować;

Do czego stosować osuszacze?

Patrząc na typy tych urządzeń, łatwo zauważyć, że osuszacze powietrza mogą być stosowane niemal wszędzie – zarówno w domach jak i w branżach takich jak budownictwo czy przemysł. W budownictwie materiały budowlane i sprzęt budowlany wysokiej jakości odgrywają ogromną rolę, a wśród sprzętu również są osuszacze powietrza. Surowe mury na budowach łatwo chłoną wilgoć. Poza tym typowym zastosowaniem, jest jeszcze kilka innych sposobów użycia tych urządzeń – np. do suszenia drewna, czy…prania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *